Príslušenstvo - Technoframes

Značka Technoframes je na Slovenskom trhu absolútnou novinkou. Napriek tomu, niektorí milovníci luxusných vymožeností a drahých zbraní po tejto značke dlhšiu dobu pátrali.

 

Spoločnosť DaVaArms s.r.o so sídlom v Bratislave Vám túto značku prináša na Slovenský a Český trh ako výhradný a exkluzívny zástupca. S vedením spoločnosti Technoframes sme sa stretli osobne na výstave IWA 2017, kde sme si predbežne dohodli prvé dodávky tovaru a po krátkej dobe vďaka rýchlemu jednaniu a objednávaniu tovaru sme podpísali exkluzivitu pre Slovenský a Český trh.

Spoločnosť Technoframes je mladá a dynamicky sa rozvíjajúca firma založená v Taliansku v roku 2007. Filozofia spoločnosti Technoframes je jednoduchá. Poskytnúť všetkým zberateľom strelných zbraní a aj všetkým nadšeným strelcom možnosť získať ešte väčšie uspokojenie z ich vášne. Produkty, ktoré prinášame na Slovenský a Český trh sú jedinečné a medzi ich prednosti patria:

- jednoduchá manipulácia a veľmi odolná konštrukcia, 
- neustála technická inovácia, 
- vysoká kvalita výroby a kvalita zvolených materiálov, 
- stále sa rozširujúca modularita a neobmedzená možnosť personifikácie.

Spoločnosť Technoframes vytvorila rad výrobkov, ktoré sú určené pre majiteľov strelných zbraní a zahrňujú hlavne ochranné boxy na zbrane, boxy na strelivo, vybíjacie – cvičné náboje, repliky streliva a mnoho iného.

Každý, kto má vo svojej zbierke výnimočnú zbraň, je rád ak ju môže vystaviť na obdiv a nie ju schovávať v tme. Vtedy ale nastáva obava z dodržania litery zákona a prípadného poškodenia zbrane pri častej manipulácii ak ju niekomu chcete ukázať a podobne. Technoframes prináša elegantné riešenie pre náročných klientov. Bezpečné no pritom veľmi luxusné uloženie svojich najobľúbenejších krátkych zbraní aké je dostupné na svetovom trhu. Výrobky spoločnosti Technoframes využíva napríklad aj firma CABOT GUNS, ktorá svoje najkrajšie kúsky dodáva výhradne v Boxoch Technoframes. Na niektoré výrobky Technoframes sa pozrieme detailnejšie.

BLAZE Gun Case 007

 

Vývoj boxu BLAZE 007 začal v roku 2008. Blaze prešiel mnohými zlepšeniami v neúnavnej snahe o presnosť, spoľahlivosť a inováciu produktov. BLAZE nie je len kvalitný bezpečnostný box na zbrane, to je umelecký počin presného strojárstva, spracovania kvalitných materiálov a prispôsobených požiadaviek, ktoré dostala spoločnosť Technoframes v posledných rokoch od zákazníkov z celého sveta.

Maketa zásobníka "Dummy mag", na ktorú sa zbraň v boxe nasadí je uchytený na silnom magnete a je upravený tak, aby sa zbraň dala vykloniť z vertikálnej polohy do horizontálnej. Jednotlivé makety je možne demontovať a zameniť za inú, podľa zbrane, ktorú si chcete vložiť do boxu. Dummy mag sa zatiaľ vyrábajú pre zbrane: 1911 a klony 3´´, 4´´, 5´´ hlaveň, Beretta M92, Glock 17, 21- 22 (nieje problém usadiť aj 19 alebo 26 avšak bude medzera medzi spodkom rukoväte a koncom Dummy mag) , Luger P08, Sphinx 3000.Do výroby sa v krátkej dobe plánujú pridať modely: Tanfoglio Limited Custom a ostatné veľké rámy od Tanfoglia, Sig Sauer P226, Springfield XD (na Slovensku pod značkou HS Product), Walther PPK., Desert Eagle , Arsenal Dueler 2011. Ku každému boxu klient dostane dva kľúče, bez ktorých sa vďaka veľmi robustnej konštrukcii ku zbraniam nedostane bez použitia veľmi značného násilia nepovolané osoby. Materiál boxu je vytvrdený hliník a sklo je v podstate 1/4 palca hrubý akryl. Box odolá aj náhodným pádom z väčších výšok a tak ochráni zbrane aj pred prípadným zlodejom aj pred nešťastnými náhodami. Narozdiel od iných boxov na zbrane systém Blaze prináša pohodlie pri preprave, jednoduchosť pri bezpečnom skladovaní, pohodlný a rýchli prístup ku zbrani.

Všetky bezpečnostné boxy je možné upevniť na pevný podklad za pomoci doplnku s názvom WALL MOUNT. Je to unikátny a pritom veľmi jednoduchý systém zabezpečenia zbrane a zároveň celého boxu. Wall mount za pomoci dvoch skrutiek uchytíte na akýkoľvek pripravený podklad. Zbraň je teda možne zabezpečiť na vyvýšenom mieste, mimo dosahu detí. Zo zbrane sa následne stáva estetický objekt. K doplnku Wall mount dostáva klient rovnako dva kľúče, ktoré ale niesu zhodné s kľúčom od samotného boxu.


BLAZE Gun Case sa vyrábajú v troch prevedeniach: BLAZE 007, kde je zbraň uchytená na makete zásobníka a sklenené dvierka sú otvárané a pridržiavané piestikmi. BLAZE Standard je obdobná verzia boxu ako 007, avšak nedisponuje piestikmi na skle a teda otváranie a pridržiavanie je manuálne. BLAZE Univerzal, ktorý je najrozšírenejší z Boxov, nakoľko sú zbrane uchytené na tyčke ktorá je vsunutá do hlavne zbrane a teda bez problémov si takýmto spôsobom zabezpečíte takmer akúkoľvek krátku zbraň. Všetky boxy BLAZE sa vyrábajú v štyroch farebných prevedeniach – matná čierna, matná strieborná, chrómová a zlatá.

BLACK BOX

Náš najnovší a cenovo dostupný produkt je The Black Box. Konštrukcia Black Box kombinuje všestrannosť pružnej peny s prenosnosťou a pevnosťou hliníkového rámu a plastových krytov. V tomto prípade môže byť umiestnený jedna zbraň alebo revolver s hlavňou so 4 ", 5" a 6 " palca s  jedným alebo dvoma zásobníkmi. BLACK BOX je rovnako možné uchytiť na tvrdý podklad za pomoci doplnku WALL MOUNT. Tento produkt, vďaka možnosti prispôsobenia vnútornej peny nemusí byť primárne určený len na prepravu a bezpečné uschovanie zbraní. Môžete ho prispôsobiť na uloženie a prepravu čohokoľvek, napríklad šperkov alebo drahej elektroniky.Cvičné – vybíjacie náboje.

 

Každý, kto veľa trénuje vyhľadáva kvalitné cvičné náboje. Nikto si nechce zničiť úderník ktorý trpí, keď človek tzv. cvaká na prázdno, keďže nemá kam odovzdať svoju energiu, ktorá sa sústredí na špičke zvanej zápalník a môže prísť k jej ulomeniu. Spoločnosť Technoframes vyrába silno anodizované a nerezové vybíjacie náboje, ktoré vydržia niekoľko násobne viac ako bežné mosadzné a plastové cvičné náboje ktoré sú bežne dostupné na našom trhu. Na spodku cvičných nábojov sa nachádza tvrdá guma, ktorá sa dá vymeniť po opotrebovaní a teda nemusíte náboj vyhadzovať.

Všetky výrobky spoločnosti Technoframes si môžete zakúpiť alebo objednať priamo v predajni LUXURY GUNS v Bratislave https://luxuryguns.sk/technoframes/, kde sa môžete informovať aj ohľadom cien. V prípade že ste firma a máte záujem o produkty Technoframes ponúkame možnosť nákupu za VOC, takže nás neváhajte kontaktovať(https://luxuryguns.sk/kontakty/). Zašleme Vám aktuálny cennik a katalóg produktov.