Nachádzate sa na stránkach, ktoré môžu obsahovať informácie určené iba odbornej verejnosti v oblasti zbraní, streliva a vojenského materiálu.

Steiner Ranger Xtreme 8 x 56

 

Nemecký výrobca športovej optiky Steiner je jediná spoločnosť na svete, ktorá sa špecializuje iba na vývoj a výrobu ďalekohľadov. Tieto skúsenosti a špecializácia sú vložené do všetkých ďalekohľadov, ktoré Steiner uvádza na trh, a to už po dobu 60 rokov.

O tom, že Steiner už dlhé roky predstavuje ďalekohľady vysokej kvality a spoľahlivosti, svedčí aj množstvo spokojných majiteľov tejto značky.

Veľmi úspešnú sériu ďalekohľadov Ranger Pro spoločnosť Steiner nahradila celosvetovou novinkou, radou Ranger Xtreme. Jedná sa o vylepšené modely, u ktorých rozdiel v kvalite je možné pozorovať už pri prvom pohľade cez ďalekohľad. Inováciou prešiel aj dizajn, ktorý umocňuje praktické využívanie ďalekohľadov. Nová rada Ranger Extreme nastavuje opäť vyššie štandardy vo všetkých vlastnostiach ďalekohľadov.

 

 

Pozorovanie objektov v šere, v noci, či počas iných sťažených svetelných podmienok si vyžaduje ďalekohľad, ktorý svojimi optickými vlastnosťami dokáže uspokojiť oko aj toho najnáročnejšieho poľovníka a milovníka prírody. Tieto vlastnosti bezpochyby spĺňa ďalekohľad Ranger Extreme 8x56, ktorý možno nazvať aj vlajkovou  loďou novej rady.

Binokulárny ďalekohľad Ranger Extreme 8x56 predstavuje referenčný model, po ktorom siahajú aj odborníci. Jeho atraktívnosť je zabezpečená technickou precíznosťou v zmysle vysokokvalitnej kontrastnosti optiky a ešte vyššej priepustnosti svetla s rozšíreným zorným poľom. Oproti predchádzajúcim modelom má vylepšené vyváženie a nižšiu hmotnosť.

Medzi hlavné vlastnosti ďalekohľadu patria:

Vysoko kontrastná optika – zabezpečuje fantastický obraz s vysokým kontrastom a skutočnými farbami. Ostrý obraz tak ocenia začiatočníci, ako aj profesionálny pozorovatelia prírody.

Zorné pole XL (125 m na 1000 m) – nadpriemerne široké zorné pole zabezpečí komfortnejšie pozorovanie.

Ergonomické očnice sú prispôsobená aj na používanie ďalekohľadu s okuliarmi a sú vyrobené z jemného materiálu, ktorý nedráždi kožu pozorovateľa.

Rýchle a jemné zaostrovanie je zabezpečené veľkým zaostrovacím kolieskom, s ktorým sa ľahko manipuluje aj v hrubých rukaviciach, či pri nízkych teplotách a v studenom počasí.

Vysoká odolnosť je výsledkom pevnej konštrukcie jednotlivých optických členov a použitých materiálov. Veľkú odolnosť voči nárazom a prípadným pádom zabezpečuje silné pogumovanie a použitie nového materiálu - Makrolonu. Zahmlievaniu, resp. vzniku kondenzovaných pár vo vnútri ďalekohľadu zabraňuje hermetické uzavretie tela ďalekohľadu a použitie dusíka (špeciálny Nitrogen-Pressure systém). Vďaka špeciálnym tesneniam ďalekohľad ľahko odoláva tlaku vody až do hĺbky troch metrov a bez odchýlok je možné ho používať v širokom rozpätí teplôt od -20°C až do + 80 °C. 

Komfortné používanie ďalekohľadu je dosiahnuté vďaka obzvlášť kvalitnému povrchovému pogumovaniu. Pogumovanie zabraňuje vyšmyknutiu ďalekohľadu aj v extrémne vlhkých podmienkach a uľahčuje bezpečnú manipuláciu aj v rukaviciach. Táto inovatívna povrchová úprava zabezpečuje odolnosť voči rôznym olejom, kyselinám a pod. Dôležitým faktorom, ktorý ocenia hlavne poľovníci je jeho nehlučné ovládanie.

 

Ďalekohľad je dodávaný v kvalitnom puzdre s ochrannými krytkami a popruhom.

10 ročná záručná doba a kombinácia uvedených detailov vytvára z ďalekohľadu Steiner Ranger Xtreme 8x56 vysokokvalitný a spoľahlivý produkt, ktorý uspokojí každého používateľa. Za zmienku stojí spomenúť aj ďalšie tri modely z tejto rady: Ranger Xtreme 10x42, Ranger Xtreme 8x42 a Ranger Xtreme 8x32.

Model Steiner Ranger Extreme 8 x 56 si môžete pozrieť na http://www.dalekohlady-puskohlady.sk/dalekohlady/dalekohlad-steiner-ranger-xtreme-8x56-detailOstatné modely radu Ranger Xtreme si môžete pozrieť na stránke http://www.dalekohlady-puskohlady.sk/dalekohlady.