Skúsenosti s kydexovým puzdrom BP Holsters

Pri kúpe nového model P45 v kalibru .45 ACP od firmy Grand Power som uvažoval nad  kydexovým puzdrom, ktoré by bolo vhodné aj na každodenné nosenie. Vzhľadom na skutočnosť, že ide o novú zbraň, tak v čase mojej kúpy ešte na trhu neexistovali kydexové púzdra, ktoré by boli vyrobené presne na môj konkrétny model.  

Nemal som záujem o nylonové a ani o kožené puzdro. Potreboval som kydex, aby som zbraň mohol nosiť uchytenú pevne a bezpečne. Oslovil firmu BP Holsters, ktorá vyrába kydexové puzdra presne „na mieru“, podľa konkrétnej zbrane zákazníka.

Bežné modely zbraní, ako Glock, H&K alebo Springfield majú k dispozícii, čiže, k výrobe nie je potrebná  zbraň zákazníka. Po dohode s p. B. Plachým som svoju Grand Power P45 priniesol do firmy, aby mi mohli podľa nej puzdro „odliať“. Dal som si vyrobiť aj puzdro na zásobník, ktoré taktiež vyrobili presne podľa môjho zásobníka. Tiež som mal možnosť si zvoliť aj veľkosť otvoru na opasok. Pán B. Plachý mi vysvetlil aké mám možnosti a odporučil mi akou kombináciou bude vyrobené puzdro na moju zbraň. Následná výroba puzda trvala menej ako 24 hodín.

Po obdržaní púzdra ma zaujala jeho presná ergonómia a pevnosť uchytenia na opasku. Na nosenie zbrane som si rýchlo zvykol. Potešilo ma, že puzdro so zbraňou sú blízko pri tele. Niektorí výrobcovia vyrábajú veľmi hrubú časť, ktorou sa puzdro uchytáva o opasok. Takto je puzdro ďalej od tela, čím je viacej viditeľná. Kydexové puzdro tento problém nemá. Zbraň je v ňom blízko pri tele, a tak moju veľkú Grand Power P45 môžem nosiť nenápadne aj pod voľným tričkom.

Puzdro na zbraň aj puzdro na zásobník som otestoval už viac krát. Sprevádzali ma hlavne na  obtiažnych turistických túrach. Zbraň som nosil s napáskovaným zásobníkom v zbrani (spolu niečo nad 1,1 kg) a s ďalším zásobníkom na druhej strane opasku. Všetko držalo pevne na svojom mieste aj počas 8 hodinového výstupu. Nikdy som nemal pocit, že by mi niečo malo z puzdra vypadnúť.

Samozrejme som testoval aj tasenie zbrane. Tasenie bolo bezproblémové, zbraň sa nezachytávala o žiadnu časť puzdra. Rovnako jednoducho fungovalo aj vyťahovanie zásobníka.

Vzhľadom na spokojnosť  s puzdrom BP Holsters, že som si dal u nich vyrobiť aj puzdro na Glock 19, tiež aj so zásobníkom.  Glock 19 je relatívne malý a ľahký, čím jeho nosenie v tomto puzdre takmer necítite. Pudra BP Holsters odporúčam každému, kto má záujem o kvalitné kydexové puzdro presne vyrobené  na mieru.

Fotogaléria:

 

 

 

autor a foto: František Stanko

viac informácií nájdete na stránke výrbocu
www.bpholsters.sk