Nachádzate sa na stránkach, ktoré môžu obsahovať informácie určené iba odbornej verejnosti v oblasti zbraní, streliva a vojenského materiálu.

Tuckable puzdra od FALCO.

Podľa zákona o zbraniach a strelive § 28 odsek 4 písmeno e, je viditeľné nosenie zbrane zakázané. Ako teda nosiť zbraň skryte? O taškách a ľadvinkách si môžete prečítať v predchádzajúcich recenziách. Vo veľkom teste puzdier bolo opísané aj puzdro 433 pre skryté nosenie zbrane, ideálne puzdro pri voľnom až ležérnom oblečení, kedy je možné prekryť zbraň košeľou alebo tričkom. Čo ale v prípade, ak si situácia vyžaduje ustrojené oblečenie a bezchybnú úpravu vzhľadu?

Tu prichádza na rad TUCKABLE puzdro. Podstata puzdra spočíva v riešení závesu. Na trhu je niekoľko riešení a prevedení týchto puzdier. Puzdra sú osadené plastovými alebo kovovými komponentmi. FALCO prichádza so svojím vlastným riešením pre nylonové aj kožené puzdra. Znížený záves je uchytený na spodnej strane puzdra a uchytenie o opasok je až na hornej strane, tým vzniká priestor medzi puzdrom a nohavicami. Do takto vzniknutého priestoru je možné zastrčiť košeľu alebo tričko.

Čo je nylonové je nylonové a čo kožené je kožené. Pri nylonových puzdrách používa FALCO nylonový záves a pri kožených je záves z kože, oba sú však vystužené plastom. Navyše kožené puzdra, ktoré prichádzajú na trh v týchto dňoch sú vyrobené z hovädzej usne, farbené v troch odtieňoch a ručne tvarované. Nylonové puzdra sú na pultoch predajní od konca minulého roka a sú vyrobené z tzv. 3D materiálu - ide o priedušný materiál, ktorý zabraňuje nadmernému poteniu.

Tuckable puzdra sú nevyhnutnou pomocou v situáciách, ako napríklad obchodné stretnutia, kedy je potrebný oblek alebo pre obchodných zástupcov, ktorí potrebujú byť elegantne oblečení. Pri tomto type puzdier vyvstáva otázka - nie je ale tasenie komplikované, keď je nutné vytiahnuť košeľu z nohavíc? Odpoveď znie - nie! V podstate je jedno, či si horný diel oblečenia nadvihnete alebo ho vytiahnete z nohavíc. Na druhej strane je oveľa promptnejšie vytiahnuť košeľu z nohavíc ako loviť zbraň niekde v taške položenej na stole.

Čo dodať na záver? Tuckable puzdra majú svojich priaznivcov a klientelu. Preto je dobré, že aj firma FALCO prichádza s vlastným typom týchto puzdier a dopĺňa tak chýbajúci a málo zastúpený segment na Slovenskom trhu.

Fotogaléria:

 Video k puzdram:

21/1-     http://www.youtube.com/watch?v=Zn-C742VrYk&list=UUGxZsGB72Y9PNikSn5Fe3Mg&index=3

21/2-     http://www.youtube.com/watch?v=Zn-C742VrYk&list=UUGxZsGB72Y9PNikSn5Fe3Mg&index=3

435/2-   http://www.youtube.com/watch?v=g_K32L_ITTU&list=UUGxZsGB72Y9PNikSn5Fe3Mg&index=12

435/1-   http://www.youtube.com/watch?v=X1YnB6hZDKM&list=UUGxZsGB72Y9PNikSn5Fe3Mg&index=13

viac na stránkach www.falco.sk