Svietidlá pre profesionálov

Ručné svietidlo bolo vždy výzvou praktického a výkonového riešenia techniky. Wolfrámove vlákno v súčasnej dobe stráca svoje uplatnenie a postupne prepúšťa svoje miesto v osvetľovacích aplikáciách novým, výkonnejším technológiám, založeným na základe špeciálnych materiálov a ich uplatnením vo fyzikálnych javoch poslednej doby. Preto nachádzajú v tejto oblasti uplatnenie polovodičové prvky (LED diódy) a vzácnymi plynmi plnené výbojky (Xenónový výboj o vysokej intenzite).
Prvá oblasť, ktorej sa venujeme využíva vysokovýkonné LED diódy, ktoré sú v súčasnej dobe schopné maximálneho svetelného toku až 1000 lumenov z jednej LED diódy.
Spoločnosť Dynascreen, s.r.o. ponúka svietidlá tohto druhu značiek Fenix a SolarForce. V oboch prípadoch sa jedná o kvalitné výrobky s osadenými LED-kami značky Cree a SSC. Využitie nachádzajú v rôznych odvetviach, v ktorých je potreba výkonného osvetlenia, malých rozmerov a vysokej odolnosti voči okolitým vplyvom.
Druhá oblasť svietidiel využíva HID technológiu (High Intensity Discharge) xenónového výboja, pri ktorých sa dosahuje maximálny svetelný tok až 5200 lumenov. V tomto prípade sa jedná o profesionálne zariadenia značky POLARION, s využitím v špeciálnych odvetviach ako sú záchranné zložky, polícia, armáda atď.

FENIX

Svietidlá značky Fenix, ktorá sa zaoberá vývojom a výrobou vysokovýkonných či už praktických alebo taktických svietidiel, pôsobí v tomto odvetví od roku 2003. Za toto relatívne krátke obdobie si ich produkty získali celosvetovú priazen a vysoké hodnotenie v rôznych aplikáciách. Kvalitné spracovanie, použité materiály a pokročilý dizajn robia z týchto svietidiel kompaktné a silné osvetľovacie zariadenia s mnohými funkciami a využitím. Pulzné riadenie napájacieho napätia LED diódy umožnuje niekoľko úrovní svietivosti a niekoľko módov elektronicky riadeného signálu (SOS, stroboskop). Svietidlá majú rozmanité príslušenstvo s možnosťou inštalácie na rôzne zbrane. Úplný sortiment je predstavený na nižšie uvedenej web stránke.

Taktické svietidlá Fenix:

Image
 
Model TA30 (225lm)

- odolný, tvrdený povrch - Type III hard anodized
- digitálna regulácia prúdu pre konštantný svetelný výkon
- taktický vypínač na konci svietidla (zapnutie, vypnutie, zmena režimu/intenzity)
- svetelný tok 10 lumenov až 630 lumenov
- výkonové vysokosvietivé LED značky CREE
- vyrobené z leteckého tvrdeného hliníku
- vodotesnosť podľa štandardu IPX-8

Bližšie informácie na stránkach: http://www.dynascreen.sk/fenix.html

 

Z rozmanitej ponuky by sme v skratke predstavili pár najvýkonnejších modelov a to taktické svietidlo TK11 R2 a najvýkonnejší model TK40.

Image

Modely TK11 R2 (240lm);

Model TK11 R2 predstavuje vylepšený model predošlých úspešných modelov TK10 a TK11 s použitou diódou LED Cree 7090 XR-E R2, ktorej životnosť presahuje 50.000 hodín.
Maximálny svetelný tok u tohto svietidla je 240 lumenov, pričom k dispozícii sú dve úrovne intenzity: Turbo - 240lm po dobu 1,5h s použitím batérií 2 x CR123A a 2,7h s 1 x 18650 a základný mód - 64lm po dobu 10h s použitím batérií 2 x CR123A a 12h s 1 x 18650)

Dosah svetelného lúča je až 200 metrov vďaka novému vysokoefektívnemu hladkému parabolickému reflektoru. Digitálna regulácia prúdu pre konštantný svetelný výkon v priebehu čo najdlhšieho časového intervalu využitia. Svietidlo obsahuje inovatívnu elektroniku, ktorá predlžuje dobu prevádzky na batérie. Nový dizajn obsahuje hlavový prstenec na zlepšenie chladenia LED modulu. Taktický vypínač je umiestnený na konci svietidla.
Napájanie ako už bolo spomenuté je riešené buď formou 2 x 3V CR123A lithiové batérie, alebo 1 x 3,7V lithium-iontový akumulátor typu 18650.
Svietidlo pritom zachováva prekvapujúco nízke rozmery, a to 135mm (dĺžka) x 34mm (priemer), pri hmotnosti iba 152 gramov (bez batérií). Telo svietidla je vyrobené z leteckého tvrdeného hliníku triedy T6, oderu odolný povrch - Type III hard anodized. Konštrukčne je svietidlo vybavené tesniacimi krúžkami pre vodeodolnosť a vodotesnosť podľa štandardu IPX-8.
Ochranné sklíčko reflektoru je vyrobene z tvrdeného ultra-číreho skla s antireflexnou povrchovou úpravou.
Príslušenstvo: závesné lanko a púzdro na opasok.

Druhým modelom je najvýkonnejší nový model Fenix TK 40 s maximálnym svetelným tokom až 630 lumenov s dosvitom cez 300 metrov. V tomto svietidle je použitá dióda LED Cree MC-E R2 so životnosťou až 50.000 hodín.
Svietidlo má 2 módy a 4 typy výstupu intenzity osvetlenia pre každý mód:

- základný mód: Turbo(630lm,2h) → Low(13lm,150h) → Med(93lm,20h) → High(277lm,6.8h)
- blikajúci mód: Strobe → Slow flash → SOS → Fast Flash
Tieto funkcie umožnuje progresívna digitálna regulácia prúdu pre konštantný svetelný výkon.

Image
Modely TK40 (630lm);

Napájanie je realizované buď 8 x 1,5V AA (Alkalické, NiMH) batérie alebo 4 x 1,5V AA v núdzovom režime. Telo svietidla je ako aj vo všetkých prípadoch Fenix svietidiel vyrobené z leteckého tvrdeného hliníku triedy T6 - Type III hard anodized. Taktický vypínač na konci svietidla. To všetko pri rozmeroch 208mm (dĺžka) x 62mm (priemer) a hmotnosti 284 gramov (bez batérií).Vodeodolnosť podľa štandardu IPX-8 a tvrdené ultra-číre sklo reflektoru s antireflexnou povrchovou úpravou robí z tohto svietidla odolného sprievodcu.
Príslušenstvo: popruh na rameno, 2 náhradné tesniace krúžky a gumový kryt vypínača

Následne sú uvedené dalšie príklady zo širokého sortimentu svietidiel Fenix.

Image

Modely TA30 (225lm);

Image

Modely TK10 (225lm); LD20 (180lm); PD30 (220lm)

SolarForce

Táto značka ponúka svietidlá s LED diódami a halogénovými žiarovkami s bohatou výbavou pre rôzne účely. Svietidlá sú konštruované jednak ako taktické svietidlá, ale aj svietidlá pre bežné použitie. SolarForce sa zameriava na vyťaženie maxima z využívaných foriem technológií osvetlenia, a tým sa zaraďujú medzi výkonovo popredných pioniérov v tejto oblasti. Zo širokého sortimentu predstavíme niekoľko modelov.Úplný sortiment je predstavený na nižšie uvedenej web stránke.

Taktické svietidlá SolarForce:

Image

Model L1200 Halogen (30W/1200lm)

 

- odolný, ťažko poškriabateľný povrch - Type III hard anodized
- LED a Halogen žiarovky - výmenné moduly
- taktický vypínač na konci svietidla (zapnutie, vypnutie, zmena režimu/intenzity)
- vyrobené z leteckého tvrdeného hliníku
- svetelný tok 275 lumenov (LED modul) až 1200 lumenov (modul s halogénovou žiarovkou)
- veľké množstvo doplnkov a prídavného vybavenia
- digitálna regulácia prúdu pre konštantný svetelný výkon(v prípade LED modulov)

 

Bližšie informácie na stránkach: http://www.dynascreen.sk/solarforce.html

 

Prvým zástupcom je malá a kompaktná baterka s označením L2 so svetelným tokom až 275 lumenov s prúdovo ovládaným výstupom (LED modul). Inštalovaný môže byť buď Cree LED reflektor modul alebo žiarovkový modul s halogénovou žiarovkou. Funkcie a módy osvetlenia závisia od LED modulu a riadiacej elektroniky, ktorý je nainštalovaný: jedno / viacero úrovní výstupu. Napájaná je jednou lítiovou alebo li-ion batériu, ktorá nieje súčasťou svietidla. Napájacie napätia LED modulov sú 3V - 8.4V alebo 3V - 12.6V, a pre žiarovkový modul 6V, 7.4V, 9V, 12V alebo 14V. Svietidlo L2 má dĺžku 146mm a priemer 32mm na hlave a 25mm na tele svietidla. Celková hmotnosť je 104 gramov bez batérie.

Image

Modely L2 (275lm); L1000 (1000lm)

Ďalším modelom je najvýkonnejšia LED baterka L1000 so svetelným tokom až 1000 lumenov s prúdovo ovládaným výstupom (LED modul). Inštalovaný LED modul obsahuje LED premium SSC P7 LED (DSXOI-binned). Napájaná je z troch lítiových alebo nabíjateľných li-ion batérií typu 18650, ktoré niesu súčasťou a umožnujú maximálnu dĺžku prevádzkového času až 120 minút. Hliníkový reflektor je vyrobený s jemnou povrchovou úpravou tvaru pomarančovej kôry pre lepší rozptyl svetelného lúča. Konštrukcia tela svietidla je vyrobená zo zliatiny hliníka s povrchovou úpravou Hard Anodized III stupna s hrúbkou vrstvy 60 um. Rozmery svietidla sú: 298mm-dĺžka, 72mm-priemer na hlave a 25,5mm na tele svietidla. Celková hmotnosť je 388 gramov bez batérií.

Posledným predstavovaným modelom zo širokej rady SolarForce svietidiel je najvýkonnejšia halogéová baterka s označením L1200 so svetelným tokom až 1200 lumenov. Inštalovaná halogénová žiarovka je bez akýchkoľvek problémov nahraditeľná. Na napájanie používa tri lítiové alebo nabíjateľné li-ion batérie typu 18650, ktoré niesu súčasťou a umožnujú maximálny výkon až 30W. Hliníkový reflektor je vyrobený s jemnou povrchovou úpravou tvaru pomarančovej kôry pre lepší rozptyl svetelného lúča. Konštrukcia tela svietidla je vyrobená zo zliatiny hliníka s povrchovou úpravou Hard Anodized III stupna s hrúbkou vrstvy 60 um. Svietidlo má dĺžku 291mm a priemer 72mm na hlave a 25,5mm na tele svietidla. Celková hmotnosť je 350 gramov bez batérií.

Bohaté príslušenstvo a náhradné diely sú v tomto smere len výhodou. Či už náhradné hlavice svietidiel z nerezovej ocele, alebo rozšíriteľné tubusy pre viacero batérií, náhradné LED moduly a halogénové žiarovky. Niektoré uchopovacie prípravky na zbrane sú uvedené na následujúcom obrázku. V ponuke sú aj batérie CR123A, 16340, 18650 a nabíjačky.

Image

Výber z príslušenstva pre svietidlá SolarForce

Ďalšie príslušenstvo a informácie o produktoch ako aj ceny nájdete na stránkach http://www.dynascreen.sk/solarforce.html

Image

Všetky uvedené svietidlá ako aj ďalšie modely a ich príslušenstvo budú prezentované v rámci 5. veľtrhu policajnej, zabezpečovacej, hasičskej a záchranárskej techniky EMERGENCY + RESCUE-SECUREX + PYROPOL 19. – 21.5.2009 (Incheba Expo Bratislava)
http://www.incheba.sk/vystavy/1862

 

POLARION

Polarion sú vysoko kvalitné osvetľovacie nástroje, ktorých špecialitou sú systémy s výbojom vysokej intenzity (HID = High Intensity Discharge). Využívajú xenónovú HID výbojku s mimoriadnym svetelným tokom. Ich dizajn je špeciálne navrhnutý pre ich používanie. Úplný sortiment je predstavený na nižšie uvedenej web stránke.

 

Image

Model PS-PH40 HID (40W/4000lm)

 Vyhľadávacie HID svietidlá Polarion:
- HID xenónové výbojky s výkonom 30W, 35W, 40W a 50W
- predné ohnovzdorné sklo - pyrex, prípadne ochranný titanový filter
- 4400 mAh batérie - až 90 minút prevádzkového času
- svetelný tok 3200 až 5200 lumenov, dosvit až 1,5km
- vodeodolnosť od 20m do 50m

Bližšie informácie na stránkach: http://www.dynascreen.sk/polarion.html

Image

Modely PS-PH40 (40W/4000lm); PS-PF40 (40W/4000lm); PS-X1 (35W/3400lm); PS-XCR (35W/3400lm)

"Vyrobiť najlepšie ručné svietidlo na svete" - je mottom firmy Polarion, zrodenej z početných rokov výskumu a vývoja a mnohých udelených patentov.

Image

Popis konštrukcie modelov PS-PH40 (40W/4000lm) a PS-X1 (35W/3400lm);

"Vyrobiť najlepšie ručné svietidlo na svete" - je mottom firmy Polarion, zrodenej z početných rokov výskumu a vývoja a mnohých udelených patentov.

Tento pokročilý dizajn umožnuje svietidlám Polarion byť najvýkonnejšími pri zachovaní malých rozmerov a nízkej hmotnosti. Presná výroba zaručuje vytvoriť produkty vysokých štandardov s vysoko kvalitným ovládaním. Ohromujúci svetelný výkon vo vaších rukách s maximálnym svetelným tokom od 3200 lumenov (30W) až do 5200 lumenov (50W).

Image

Modely PS-X1 (35W/3400lm); PS-XCR (35W/3400lm); PS-NP1 (35W/3400lm)

Svietidlá obsahujú vysoko kvalitnú a efektívnu reflexnú parabolu. Reflektor produkuje až o 35% väčší svetelný výkon ako iné svietidlá, a získa tým o mnoho viac zaostrený lúč v strede osi ako aj v širokom okolí pokrytia svetelného kužeľa. Pre tie aplikácie, ktoré vyžadujú ešte širší svetelný kužeľ, je možnosť použitia reflektoru typu "pomarančová kôra" alebo je možné jednoducho použiť difúzny filter. Tieto svietidlá taktiež obsahujú pokročilé lítium-iontové nabíjateľné batérie, ktoré sú navzájom zameniteľné a zároven obsahujú jedinečný indikátor stavu nabitia batérie na špeciálnom polo-priesvitnom koncovom uzávere. Batérie sú taktiež výkonné a poskytujú až 90 minút prevádzkového času. Momentálne vážia iba 470 gramov každá, prispievajúc tak k celkovej ľahkej váhe produktu v rozmedzí od 1,6kg do 1,8kg (s batériou).

Image

Presná výroba a špeciálne tesnenia robia tieto svietidlá extrémne vodotesnými a vode odolnými. Jednotlivé modely majú hĺbkovú klasifikáciu od 20m do 50m a pracujú v akomkoľvek počasí. Výbojku chráni pyrex - ohnovzdorné sklo, a pre tých ktorým to nestačí, je k dispozícii titánový ochranný filter. A naviac, svietidlá PH/PF40 a PS-X1 sú vyrobené z leteckého anodizovaného hliníku (Type II pre PS-X1, a Type III pre PH/PF40) pre maximálnu odolnosť. Taktiež majú magnetický kruhový vypínač, ktorý im dodáva nielen lepšiu odolnosť voči vode, ale aj zaručuje spoľahlivý chod v priebehu celej životnosti produktu.

Image

A na záver, všetky POLARION svietidlá sú vybavené univerzálnou AC nabíjačkou. K dispozícii je aj vysoko nárazu odolný prenosný kufrík s dostatočným miestom pre dve extra batérie, jednu extra výbojku, nabíjačku a filtre (viď voliteľné príslušenstvo).

Image

POLARION Nighr Reaper CSWL – Crew Served Weapon Light

Špecialita pre profesionálov vyvinutá profesionálmi. Toto zariadenie je výkonne HID svietidlo, určené na vyhľadávanie, špeciálne navrhnuté pre armádne a zabezpečovacie aplikácie, kde dominancia v málo osvetlenom prostredí je rozhodujúca. Toto svietidlo bolo vyvinuté v spolupráci s bývalým členom špeciálnych jednotiek americkej armády Navy SEAL, Ken J. Good.

Image

Model CSWL (50W/5200lm)

CSWL svietidlo je vybavené špeciálnou riadiacou elektronikou - ballast pre okamžité spustenie a znovu spustenie bieleho svetla pre lepšiu a rýchlu identifikáciu cieľa vo vzdialenosti, ktorá bola doteraz nedosiahnuteľná. Obsahuje Xenon-Metal (MPXL) výbojku s max. svetelným tokom 5200 lumenov s farebnou teplotou 4300K a životnosťou výbojky až 2.500 hodín. Divergencia svetelného lúča je pri zaostrenom zväzku svetla 3 stupne, a pri nezaostrenom zväzku svetla 20 stupnov. Dosvit až 1,5km ~ 2,0km. Telo svietidla je vyrobené z leteckej zliatiny hliníka (6061 T6) – Typ III anodizovaný povrch. Je vodotesná a nabíjanie batérie trvá 4 hodiny ± 30 min. Hmotnosť s batériou 2,0kg.

Všetky uvedené svietidlá ako aj ďalšie modely a ich príslušenstvo budú prezentované v rámci 5. veľtrhu policajnej, zabezpečovacej, hasičskej a záchranárskej techniky EMERGENCY + RESCUE-SECUREX + PYROPOL 19. – 21.5.2009 (Incheba Expo Bratislava)

Prevezmite si článok s väčšími fotografiami 
v dokumente pdf (3,5 MB): publikacia-dynascreen.pdf 
Katalóg a cenník Solarforce (0,9 MB) solarforce.pdf
Katalóg a cenník Fenix (0,4 MB) fenix.pdf
Katalóg a cenník Polarion (0,4 MB) polarion.pdf

Kompletné informácie:
http://www.dynascreen.sk/predaj.html