Fotopasca Bushnell Trophy Cam XLT

Z tajuplného výrazu fotopasca nemusí byť na prvý pohľad zrejmé, čo sa pod týmto slovenským výrazom zariadenia, ktoré sa v anglicky hovoriacich končinách nazýva TrailScout môže naozaj skrývať.

TrailScout, alebo fotopasca je dômyselné zariadenie, ktoré slúži na sledovanie a zaznamenávanie určitého úseku. Je jedno či potrebujete sledovať krmovisko, vchod do nory, miesto kadiaľ prechádzajú diviaky, alebo nechcených návštevníkov vašej chaty. Fotopascu upevníte do bezpečnej výšky a nasmerujete na priestor, ktorý chcete sledovať. Dômyselná elektronika zaznamená každý pohyb a je už len na vašom rozhodnutí, či po zaregistrovaní pohybu zariadenie priestor odfotí, alebo nahrá videozáznam. Nezáleží pritom na vonkajších podmienkach, či je vonku jasno, alebo úplná tma, fotopasca Bushnell Trophy Cam zvolí najoptimálnejší sôsob záznamu – buď farebnú snímku pri dennom svetle, alebo čiernobielu snímku osvetlenú vstavaným IR svetlom pri zlých svetelných podmienkach a v noci. Okolitý priestor nie je osvetlený rušivým svetlom, keďže fotopasca pri zlých svetelných podmienkach použije infračervený, ľudskému oku neviditeľný zdroj svetla. 32 vysokovýkonných IR diód zabezpečuje v úplnej tme rovnomerné osvetlenie priestoru do vzdialenosti až 15 metrov. Samozrejme že pri svetle Mesiaca, alebo zvyškovom svetle je dosah prístroja omnoho väčší.

8 megapixelový číp, ktorý sa skrýva za objektívom poskytuje dostatočné rozlíšenie na statické snímky, ktoré sa zaznamenávajú na pamäťovú kartu, ale aj na videosekvencie, s dĺžkou maximálne 60 sekúnd pri rozlíšení vide 720x480 bodov.

Celá fotopasca je napájaná z dvoch sád po štyroch kusoch tužkových batérií /typ AA/, ktoré zabezpečujú nepretržitú prevádzku až na jeden rok. Prístroj je možné napájať aj cez sieťový adaptér /nie je súčasťou dodávky/. Dáta, či už sú to snímky, alebo videosekvencie môžete uchovávať na pamäťovú kartu až do kapacity 16GB. Do tohto priestoru sa zmestí až 10000 snímkov v štandardnej kvalite. Aby nenastal chaos v snímaných záberoch môžete si zvoliť ukladanie časovej pečiatky, ktorá na každý snímok, alebo video zaznamená dátum, čas, fázu Mesiaca a teplotu. Dáta z pamäťovej karty je možné vyčítať priamo z fotopasce cez vstavaný USB port.

Fotopasce Bushnell Trophy Cam XLT sú dostupné v troch prevedeniach, všetky osadené CMOS čipom, ktorý poskytuje až 8 megapixelové rozlíšenie pre statické snímky, v hnedej, alebo maskáčovej farbe. Najdokonalejší model má priamo vo vnútri vstavaný LCD displej s 5 cm uhlopriečkou, ktorý slúži na pohodlné prehliadanie snímkov a videozáznamov. Ostatné disponujú alfanumerickým displejom, ktorý slúži na nastavovanie parametrov prístroja. Fotopasca Bushnell Trophy Cam XLT je najrýchlejšie reagujúca fotopasca v súčasnosti na celom svete, pripravená na snímanie do jednej sekudny od zapnutia. Polohový senzor, ktorý zabezpečuje spúšťanie zariadenia pracuje s trikrát vyššou citlivosťou ako predchádzajúce modely.

Zariadenie je možné upevniť pomocou prípravku, ktorý je v balení prístroja. Alebo je možné dokúpiť multifunkčný statív, ktorý zabezpečuje pohodlné naklápanie vo všetkých osiach. Prístroj je taktiež možné vložiť do kovového obalu, ktorý sa predáva samostatne ako voliteľné príslušenstvo. Zabezpečíte ho tým pred vlámaním, alebo poškodením.

Technické parametre: 3,5 alebo 8 megapixelové snímky /zariadenie je osadené CCD čipom s rozlíšením 5 MPx/ | automatické prepínanie den/noc | možnosť externého sieťového napájania | pohybový senzor s nastaviteľnou citlivosťou | spustenie do 1 sekundy | meniteľný interval medzi záznamom od 1 s do 60 min | rozsah pracovnej teploty -20°C až 60°C| 32 IR diód na nočné snímanie s dosahom 15 metrov | pohybový senzor s rozsahom 15 metrov | napájanie cez 4 až 8 AA batérií - batérie pracujú v sériách | na jednu sadu batérií 8 kusov pracuje až jeden rok | slot na SD kartu /až do kapacity 16 GB/

Image

 


Image