Nachádzate sa na stránkach, ktoré môžu obsahovať informácie určené iba odbornej verejnosti v oblasti zbraní, streliva a vojenského materiálu.

Svietidlá nielen pre profesionálov

Už v predošlom článku sme Vám mali možnosť predstaviť svietidlá s niekoľkými rôznými typmi zdrojov svetla. Patria sem vysokovýkonné LED svietidlá, halogénové a xenónové svietidlá. V tomto voľnom pokračovaní článku by sme sa chceli zamerať na prvú oblasť LED svietidiel, ktorá sa v poslednej dobe vďaka vývoju tejto domény osvetlenia dočkala rapídneho zvýšenia svetelného výkonu a zároven poklesu spotreby elektrickej energie ako aj ceny. Medzi novinky patria produkty už predstavovanej značky Fenix, ktoré si už našli svoje miesto na súčasnom trhu a ich produkty si zaslúžia opätovnú pozornosť, ako aj slovenské premiery značiek EagleTac,NiteCore a profesionálne zamerané svietidlá značky FoxFury. Oblasť využitia portfólia produktov jednotlivých značiek má široký záber, a to od bežného využitia, kempovania, turistiky, extrémnych outdoorových aktivít, cykloturistiky až po záchranné, zabezpečovacie a obranné aktivity profesionálov. Všetky prezentované produkty ako aj mnohé ďalšie a bližšie informácie o nich nájdete na stránkach spoločnosti Dynascreen, s.r.o.(www.dynascreen.sk), ktorá je priamym obchodným zástupcom a partnerom uvedených výrobcov.

FENIX – zaujímavé novinky

Mnohé modely tejto poprednej značky sa dočkali inovácií a modifikácií či už vo forme prevedenia alebo zvýšenia výkonu, pričom zároven pribudli nové modely, ktoré tak rozšírili bohaté portfólio výkonných svietidiel pre všestranné použitie.

Pre jednoduchosť sú uvedené zhrnuté spoločné vlastnosti svietidiel:
- svetelný tok od 4 lumenov až do 630 lumenov regulovaný niekoľkými stupnami intenzity

- prídavné svetelné režimy stroboskopu, SOS signálu a záblesku
- odolný, tvrdený povrch - vyrobené z leteckého tvrdeného duralu
- digitálna regulácia prúdu pre konštantný svetelný výkon

- taktický vypínač na konci svietidla (zapnutie, vypnutie, zmena režimu/intenzity)
- výkonové vysokosvietivé LED značky CREE
- vodotesnosť podľa štandardu IPX-8

Image
Model TK30 (max. 630 lm)

Bližšie informácie na stránkach: http://www.dynascreen.sk/fenix.html

Jednou z noviniek je aj odľahčená a veľmi praktická verzia už predstavovaného výkonného svietidla TK40. V tomto prípade sa jedná o rovnaký maximálny svetelný výkon ako je tomu u väčšieho brata, pričom odľahčenie spočíva v napájaní. Zatiaľ čo pri TK40 je napájanie riešené 8 x AA batériami, v prípade TK30 je to buď 4 x CR123A alebo dvoma 18650 batériami (popis typov batérií nájdete na strankach www.dynascreen.sk/baterie.html) .

Image
Model TK30 so 6 svetelnými výstupmi (max. 630 lm);

Vďaka možnosti modifikácie dĺžky tela svietidla (súčasťou balenia) je možné svietidlo prispôsobiť požiadavkám užívateľa či už pre minimálne rozmery alebo pre maximálny výkon. Svietidlo disponuje v celku tromi módmi s pamäťovou funkciou, medzi ktorými užívateľ prepína opätovným pootočením hlavice svietidla. V každom z módov sú dva rôzne svetelné výstupy, medzi ktorými sa prepína čiastočným pritlačením koncového vypínača. Svetelné výstupy sú s nasledovnými hodnotami svetelného toku (pri použití 2 x 18650 batérií): 12 lumenov / 90 hodín alebo 175 lumenov / 8,4 hodín, v druhom móde stroboskop / 3 hodiny alebo 630 lumenov / 1,5 hodiny a v treťom móde 630 lumenov / 1,5 hodiny alebo 100 lumenov / 16 hodín. Svietidlo je osadené multi čipovou ledkou Cree MC-E. Maximálny dosvit sa pohybuje okolo 225 metrov pri skrátenej verzii (1 x 18650) a pri predĺženej (2 x 18650) až 300 metrov, pričom váha bez batérií je v prvom prípade 183 gramov a v druhom 215 gramov. Variabilita, výkon a odolné prevedenie robia z tohto svietidla ideálnu voľbu pre viacúčelové použtie za akýchkoľvek podmienok tak ako je tomu aj pri nasledujúcom modele TK12. Tento model vychádza z úspešnej rodiny svietidiel TK10 a TK11, pričom tvarom zachováva priazen svojim predchodcom až na pár detailov a vylepšení. Medzi ne patrí jednak samotná hlavica svietidla, ktorá disponuje rovnakou filozofiou osvetľovacích módov ako v predošlom prípade svietidla TK30, a jednak praktická spona na uchytenie svietidla. V tomto svietidle sú k dispozícii tri módy s nasledovnými hodnotami svetelného toku (pri použití 2 x CR123A batérií): 5 lumenov / 120 hodín alebo 90 lumenov / 5,5 hodín, v nasledujúcom móde 50 lumenov / 12 hodín alebo 225 lumenov / 1,5 hodiny a v poslednom móde stroboskop / 3 hodiny alebo 225 lumenov / 1,5 hodiny.

Image
Model TK12 so 6 svetelnými výstupmi (max. 225 lm);

Svietidlo je osadené populárnou ledkou Cree XR-E (Q5) a taktiež disponuje pamäťovou funkciou pričom dokáže osvetliť objekt na vzdialenosť až 200 metrov. Hmotnosť bez batérií nepresahuje 119 gramov pričom sa k nemu dá zaobstarať výmenné telo pre použitie jednej batérie typu 18650. Súčasťou balenia, ako je tomu v každom prípade svietidla Fenix, sú náhradné tesnenia, náhradná gumová krytka vypínača, lanko na zavesenie. Tento model navyše obsahuje aj nylonové púzdro.
Ďalším zaujímavým počinom spoločnosti Fenix je extrémne odolné svietidlo s mechanickým otočným 360° prepínačom až 9-tich intenzít osvetlenia a troch svetelných signalizácií. Nesie označenie TA21 a vzišlo z predošlých modelov TA20 a TA30. Najnižšia hodnota intenzity osvetlenia 4 lumeny umožnujú tomuto svietidlu nepretržitú prevádzku až 170 hodín, t.j.7 dní. A to buď napájaním pomocou dvoch CR123A batérií alebo jednej 18650 batérie.

Image
Model TA21 s 12 svetelnými výstupmi (max. 225 lm);

Maximálny svetelný výkon predstavuje 225 lumenov po dobu 1,5 hodiny a dosah svetelného lúča cez 200 metrov. Medzi ďalšie svetelné výstupy patria 18lm / 37h, 35lm / 18h, 50lm / 12h, 80lm / 7h, 120lm / 4h, 160lm / 2,5h, 195lm / 2h, stroboskop 230lm / 3h, záblesk 18lm / 370h, SOS / 30h. Taktiež je vybavené taktickým vypínačom s krátkodobou funkciou zapnutia. Jednotlivé závity sú trapézového prierezu za účelom zníženia ich opotrebenia. Vodeodolnosť podľa štandardu IPX-8 (lIPX-8 = trvalé ponorenie vo vode do hĺbky 5 m)  je samozrejmosťou ako je tomu pri každom svietidle Fenix.
Svietidlo zároven obsahuje ochranný obvod proti prepólovaniu batérií a pri celkovej váhe 168 gramov bez batérií je vhodné pre mnohé náročné využitia a aktivity.
Zaujímavým nováčikom a zároven premiérou na poli čeloviek je model HP10, ktorý predstavuje najvýkonnejšiu čelovku na trhu s použitím 4 x AA batérií so svojimi nekompromisnými 225 lumenmi. Tento veľmi užitočný pomocník disponuje ledkou Cree XR-E (Q5) so životnosťou 50.000 hodín a riadiacou elektronikou so 4 intenzitami osvetlenia a pri najnižšej úrovni 7 lumenov vám vydrží nepretržite svietit až 210 hodín.

Image
Model HP10 s 4 sveteľnými výstupmi (max. 225 lm);

Následujúce intenzity poskytujú 50 lumenov / 22 hodín, 120 lumenov / 7,5 hodín a 225 lumenov / 2,5 hodín. Medzi dalšie módy osvetlenia patria štandardné signalizačné módy, a to stroboskop / 5 hodín, SOS / 50 hodín a výstražný záblesk / 44 hodín.
Čelovka disponuje všetkými vymoženosťami svietidiel Fenix, t.j. vodeodolnosť podľa štandardu IPX-8, regulačným obvodom s pamäťovou funkciou, materiálové spracovanie z tvrdeného duralu a kvalitného plastu. Dva vypínače výrazne zjednodušujú ovládanie čelovky. Možnosť prikúpenia násadky s difúzorom, ktorý zabezpečí dostatočný rozptyl svetla do všetkých strán. Celková hmotnosť čelovky je 117 gramov.

Image
Model HL20 s 3 svetelnými výstupmi (max. 105 lm);

Obdobným príbuzným je veľmi kompaktná, odľahčená čelovka s označením HL20 so svetelným výkonom 105 lumenov s nenáročným napájaním na 1 x AA batériu. Je osadená Cree XP-E (R2) so životnosťou 50.000 hodín a riadiacou elektronikou s 3 intenzitami osvetlenia a SOS módom. Pri najnižšej úrovni 4 lumenov má výdrž nepretržite svietiť až 56 hodín. Následujúce intenzity sú: 48 lumenov / 5,5 hodín, 105 lumenov / 1,8 hodiny. SOS signalizačný mód zvládne až 15 hodín nepretržitého chodu.

Image 

Ovládacia elektronika udržiava konštantný svetelný výkon a zároven obsahuje automatickú pamäťovú funkciu pre nastavený mód. Maximálny dosah svetelného lúča je 70 metrov. Hlavica svietidla je vyrobená z leteckého duralu, a zbytok svietidla je z kvalitného tvrdeného plastu. Hlavica má nasledujúce rozmery: 64,3 mm (dĺžka), 50 mm (šírka), 38,5 mm(výška). Celková hmotnosť čelovky bez batérie je 49,5 gramov. Svietidlo je vodeodolné podľa štandardu IP-X8 (neustále svietenie ponoreného svietidla do hĺbky dvoch metrov počas doby 30 minút). Sklíčko svietidla je ultra číre, tvrdené a s antireflexnou povrchovou úpravou. Súčasťou balenia je aj nástavec s difúzorom. Svietidlo spolu s púzdrom pre batériu sa dajú snímať a nahradiť nasledujúcim modelom svietidla MC10.

Ďalším zaujímavým a hlavne praktickým počinom je svietidlo MC10, ktoré s napájaním na 1 x AA batériu dokáže vypomôcť vo viacerých situáciách, a to hlavne vďaka svojmu ergonomickému dizajnu a variabilite uchytenia, zavesenia, postavenia alebo využitia aj ako čelovky. Predstavuje prvé Fenix svietidlo tohto konštrukčného prevedenia s využitím vysokovýkonnej ledky. Tri intenzity osvetlenia 5 lumenov / 65 hodín, 50 lumenov / 5 hodín a 125 lumenov/ 1,2 hodiny poskytujú dostatok svetla pri hmotnosti iba 54 gramov. K dispozícii sú aj signalizačné módy: stroboskop / 2,5 hodiny, SOS / 10 hodín. Maximálny dosah svetelného lúča je 90 metrov.

Image
Model MC10 s 5 sveteľnými výstupmi (max. 125 lm);

Materiálové spracovanie ako aj vlastnosti svietidla ostávajú rovnaké ako je tomu pri predošlých modeloch. Dodáva sa s difúzorom pre lepší rozptyl svetelného kužeľa.
Následne sú uvedené ďalšie príklady zo širokého sortimentu svietidiel Fenix, ktoré sa dočkali či už dizajnovej alebo výkonovej inovácie. Patria sem modely svietidiel rady LD – LD20 a LD10, ktoré majú nezmenený svetelný výkon, t.j. 180 lumenov a 120 lumenov, pričom dizajnové prevedenie je praktickejšie a odolnejšie. Obe svietidlá sú napájané AA batériami a majú optimalizovaný optický systém pre zvýšenie efektivity použitej textúrovanej paraboly.

Image
Model LD20 V2.0 s 4 svetelnými výstupmi (max. 180 lm);

Taktiež použitie trapézového závitu zvyšuje odolnosť voči opotrebeniu dôležitých mechanických častí pre zabezpečenie tesnosti svietidiel.
Hmotnosť ostala nezmenená, a to v prípade LD20 je to 60 gramov a v prípade LD10 54 gramov. Obe svietidlá sú štandardne vybavené puzdrami, lankom na zavesenie, klipon, dvoma náhradnými tesneniami a náhradnou gumovou krytkou vypínača.

Image
Model LD10 V2.0 s 4 svetelnými výstupmi (max. 120 lm);

Zaujímavej inovácie sa dosiahlo v prípade svietidla PD30, kde sa nahradila ledka Cree XR-E (Q5) výkonnejšou verziou Cree XR-E (R2), a súčasne pri vylepšenej povrchovej úpravy s využitím dvoch CR123A batérií predstavuje perfektnú kombináciu kompaktnej veľkosti a vysokej svietivosti až 235 lumenov / 1,5 hodiny. K dispozícii sú ďalšie tri intenzity svietivosti a dve svetelné signalizácie, pričom maximálna doba svietivosti predstavuje 65 hodín. Taktiež parabola sa dočkala úpravy tak ako v predošlých prípadoch, a hmotnosť bez batérií je 53 gramov. Príslušenstvo je v rovnakom zastúpení ako v predošlých prípadoch ako aj vodeodolnosť podľa IPX-8 štandardu a tvrdená povrchová úprava použitej zliatiny hliníka.

Image
Modely PD30 R2 (max. 235 lm); PD20 V2.0 (max. 190 lm); PD10 (max. 190 lm)

Ďalšej dizajnovej zmeny sme sa dočkali v prípade menšieho súrodenca PD20, ku ktorému pribudol nový prírastok PD10. Obe svietidlá predstavujú svojimi rozmermi v pomere s ich svetelným výkonom technologické unikáty. Pre porovnanie sú uvedené ich kľúčové parametre spolu s modelom PD30 R2 v nasledujúcej tabuľke.

 

MODEL

Max. svietivosť

Napájanie

Hmotnosť

Rozmery dĺžka x priemer

PD30 R2

235 lumenov

2 x CR123A

53 g

118 mm x 21,5 mm

PD20 V2.0

190 lumenov

1 x CR123A

39 g

78,5 mm x 21,5 mm

PD10

190 lumenov

1 x CR123A

24 g

73 mm x 19 mm

Svietidlá zvládajú niekoľko intenzít osvetlenia a výstražných svetelných módov v závislosti od doby výdrže použitých batérií. Dosah svetelného kužeľa v oboch prípadoch dosahuje až 135 metrov a s použitím difúzora AD401 je možné dosiahnuť priestorového osvetlenia.

Image

Bližšie informácie o uvedených modeloch ako aj o ďalších nájdete na stránkach: http://www.dynascreen.sk/fenix_1.html.
Batérie a nabíjačky k dispozícii na http://www.dynascreen.sk/baterie.html.

 

 

NiteCore – rozmer a výkon ktorý prekvapí !

NiteCore predstavuje portfólio profesionálnych LED svietidiel s vysokou spoľahlivosťou, kvalitným spracovaním a zaujímavými parametrami, ktoré nachádzajú uplatnenie v náročných podmienkach ako aj pri bežnom použití. Svietidlá su konštruované jednak ako taktické svietidlá, ale aj ako svietidlá pre bežné použitie s minimálnymi rozmermi a sofistikovaným riešením ovládania. Vyznačujú sa jedinečným pomerom rozmeru a praktického dizajnu k ponúkanej robustnosti a výkonnosti. Úplný sortiment je predstavený na nižsie uvedenej web stránke.

Image
Model SR3 (max. 220 lm)

Všeobecný popis svietidiel NiteCore:
- LED Cree - životnosť 50.000 hodín
- svetelný tok od 2 lumenov do 220 lumenov

- až 256 úrovní intenzity s plynulou reguláciou, Stroboskop, SOS
- digitálna regulácia prúdu pre konštantný svetelný výkon
- letecký tvrdený DurAl triedy T6
- odolný povrch - Type III hard anodized
- odolnosť voči nárazom podľa normy: US MIL-STD-810F
- krytie IPX8 - trvalé ponorenie do hĺbky 5 metrov
- nárazuvzdorné sklo reflektoru s antireflexnou povrchovou úpravou

Bližšie informácie na stránkach: http://www.dynascreen.sk/nitecore.html

Vlajkovou loďou týchto svietidiel je výrobok s označením SR3 a jedná sa o prvé svietidlo NiteCore ktoré používa na prepínanie intenzít osvetlenia t.z. Smart Ring – magnetický otočný spínač pre zmenu úrovne intenzity.
Image
Tento systém využíva princíp elektromagnetickej indukcie série magnetických senzorov a skupiny permanentných magnetov na vytvorenie bezkontaktnej sekvencie prepínania módov a intenzity osvetlenia bez mechanických častí, ktoré by mohli podliehať opotrebeniu. Toto ovládanie predstavuje značné zjednodušenie a zároven zvýšenie odolnosti a spoľahlivosti ovládania svietidla aj v prípade nadmerného zaťaženia. Svietidlo je vybavené Cree XR-E vysokovýkonnou ledkou v kombinácii s optimalizovaným hyperbolickým reflektorom, ktorý efektívne formuje svetelný lúč s dosahom až 200 metrov.

Image
Model SR3 s 8 svetelnými výstupmi (max. 220 lm);

Maximálny svetelný výkon predstavuje 220 lumenov v priebehu 50 minút a minimálny 5 lumenov / 35 hodín. A to pri napájaní jednou CR123A alebo 16340 Li-ion batériou. Kvalitné materiálové spracovanie z tvrdenej zliatiny hliníka v kombinácii s nerezovými časťami a špeciálne tvrdeným sklom reflektoru (s antireflexnou a diamantovou povrchovou úpravou) predurčujú svietidlo do najnáročnejších aplikácií. Vodotesnosť zabezpečujú tesnenia ako aj samotná konštrukcia svietidla pre štandard IPX-8. Pri hmotnosti 108 gramov bez batérie a rozmeroch celkovej dĺžky 107 mm, priemeru hlavy 32 mm a priemeru tela 22 mm je toto svietidlo vhodným profesionálnym nástrojom nenápadných rozmerov v spojitosti s unikátnym prevedením a funkciami.
Ďalším zaujímavým modelom je taktiež robustne navrhnuté taktické svietidlo NiteCore Extreme. Už samotné pomenovanie naznačuje čo to o tomto LED svietidle, ktoré je osadené Cree Q5 alebo Cree Premium 7090 XR-E R2 ledkou s maximálnym svetelným výkonom 200 lumenov po dobu 50 minút. Svietidlo disponuje unikátnym systémom plynulej regulácie intenzity svietivosti od minima 2 lumenov / 35 hodín až do spomenutého maxima 200 lumenov / 50 min. Táto zmena nastáva v 256 krokoch a je možnosť v priebehu jej zmeny si danú zvolenú intenzitu uložiť do pamäte svietidla pre opätovné rýchle použitie.

Image
Model EXTREME s plynule nastaviteľným svetelným výstupom (max. 200 lm);

Taktiež ako aj všetky uvedené LED svietidlá je vybavané digitálnou reguláciou napájacieho prúdu pre konštantný svetelný výkon v priebehu životnosti batérie. Svietidlo na prvý pohľad prekvapí svojimi rozmermi: celková dĺžka 92 mm, priemer hlavy 26 mm, a následne prepracovanosťou konštrukcie. Napájanie zabezpečuje jedna batéria a to buď CR123A alebo 16340 Li-ion. Celková hmotnosť svietidla bez batérie je 65 gramov. Svietidlo je odolné voči nárazom a vode čo naznačuje rovnaké materiálové vyhotovenie svietidla ako v predošlom prípade.

Image

 Obdobnou variantou je svietidlo Defender, kde väčšina parametrov ostáva rovnakých až na maximálny svetelný výkon 130 lumenov / 50 min. pri napájaní jednou AA batériou. Minimum predstavuje 3 lumeny / 45 hodín. Svietidlo taktiež disponuje unikátnym systémom plynulej regulácie intenzity osvetlenia a pri hmotnosti 40 gramov a rozmeroch 95 mm (dĺžky) a 20 mm (priemer) predstavuje nenáročné a robustné taktické svietidlo.

Image

Nasledujúce svietidlá sú vybavené tak zvaným Smart PD (Piston Drive) systémom, ktorý spočíva v konštrukčnom uložení batérií v kontaktnom pieste. Ten zároven slúži aj ako tichý vypínač a rieši problém spoľahlivosti tradičných mechanických vypínačov. Tento patentovaný systém má výhodu hlavne v situáciách nebezpečenstva vznietenia a vzniku požiaru, keďže nemôže náhodne vygenerovať žiadnu iskru pri zapínaní mechanického kontaktu svietidla ako tomu môže nastať u klasických vypínačov.

Image
NiteCore Smart PD systém

Kvázi bezvypínačový dizajn taktiež zabezpečuje kompaktnosť, jednoduchosť a nízku hlučnosť týchto svietidiel a zároven je bezpečnejší, spoľahlivejší a odolnejší. Medzi svietidlá vybavené touto jedinečnou konštrukciou vypínača patria D20, D10 a EX10. Všetky svietidlá využívajú buď Cree Q5 alebo Cree Premuim 7090 XR-E R2 ledku a majú kvalitné materiálové spracovanie z tvrdeného DurAl-u. Taktiež sú odolné voči nárazom a vode podľa štandardu IPX-8.

 

MODEL

Max. svietivosť

Napájanie

Hmotnosť

Rozmery dĺžka x priemer

D20

180 lum. / 1,5h

2 x AA

120 g

154 mm x 25 mm

D10

130 lum. / 1,3h

1 x AA

40 g

89 mm x 19 mm

EX10

130 lum. / 1,5h

1 x CR123A

35 g

77 mm x 21,5 mm

Svietidlá sú taktiež vybavené funkciou systému plynulej regulácie intenzity osvetlenia. Maximálna doba svietivosti závisí od použitých napájacích batérií a nastaveného minima svietivosti, a pohybuje sa od 45 hodín až do 65 hodín pri intenzitách 3 až 5 lumenov.
Image

Posledné predstavované modely zo zástupcov NiteCore svietidiel sú najmenšie praktické svietidlá pre každodenné použitie s neuveriteľným svetelným výkonom.
Patria sem svietidlá rady EZ a to EZCR2, EZAA a EZ123. Označenie zároven naznačuje typ napájacej batérie pre dané svietidlo. Jedná sa o najmenšie svietidlá na trhu. Všetky tri svietidlá sú osadené Cree Q5 ledkami a medzi max. a min. intenzitami svietivosti sa prepína pootočením hlavy svietidla. Dosah svetelného lúča presahuje až 50 metrov. V následujúcej tabuľke sú uvedené kľúčové parametre pre porovnanie.

 

MODEL

Max. svietivosť

Napájanie

Hmotnosť

Rozmery dĺžka x priemer

EZCR2

130 lum. / 50min.

1 x CR2

20 g

63 mm x 17,5 mm

EZAA

130 lum. / 50min.

1 x AA

20 g

83 mm x 16,6 mm

EZ123

180 lum. / 60min.

1 x CR123A

26 g

70 mm x 19 mm

Ich svetelné minimum predstavuje 15 lumenov a to v dĺžke trvania až 15 hodín. Je zrejmé, že sa jedná predovšetkým o veľmi užitočných pomocníkov v rôznych situáciach a miestach.

Image
Modely EZCR2 (max. 130 lm); EZAA (max. 130 lm); EZ123 (max. 180 lm)

Podrobné informácie o jednotlivých modeloch nájdete na našich stránkach http://www.dynascreen.sk/nitecore_1.html.
Batérie a nabíjačky k dispozícii na http://www.dynascreen.sk/baterie.html.

 

EagleTac – riešenia pre každého

Jednoduché svietidlá určené pre osobné, taktické a vojenské využitie s nenáročným a robustným dizajnom a ovládaním v kombinácii s poslednými CREE XP-E a XR-E Q5/R2 LED-kami. Aj takto stručne možno popísať svietidlá značky EagleTac. Sú jednoduché, cenovo dostupné a vysoko efektívne v akejkoľvek aplikácii či situácii.

Image  

Všeobecný popis svietidiel EagleTac:
- LED Cree - životnosť 50.000 hodín
- svetelný tok od 60 lumenov do 900 lumenov
- rôzne úrovne intenzity, stroboskop, SOS
- digitálna regulácia prúdu pre konštantný svetelný výkon
- letecký tvrdený DurAl triedy T6
- odolný povrch - Type III hard anodized
- krytie IPX8 - trvalé ponorenie do hĺbky 5 metrov
- Syntax II - tvrdené ochranné sklo reflektoru s antireflexnou vrstvou, odolné voči nárazom
- taktický spínač na konci svietidla

Bližšie informácie na stránkach: http://www.dynascreen.sk/eagletac.html

Uväčšiny modelov je možnosť voľby medzi dvoma farebnými teplotami lediek, a to buď Cool White s teplotou 6000 Kelvin alebo Neutral White s teplotou 4300 Kelvinov. Voľba závisí od požiadaviek užívateľa pre danú konkrétnu aplikáciu.

Image

Prvým predstavovaným kúskom je priamo najvýkonnejšie svietidlo z ponuky EagleTac. Jedná sa o všestranný model s mimoriadnym svetelnýn výstupom 900 lumenov s označením M2C4. Osadené je vysokovýkonnou 4-čipovou ledkou Seoul Z-Power P7 D-Bin, ktorú napájajú buď 4 x CR123A alebo 2 x 18650 batérie. Elektronická regulácia výkonu umožnuje svietidlu konštantnú úroven svietivosti a to až po dobu 1,5 hodiny pri 900 lm, ďalej 4,5 hodiny pri 420 lm, 12,5 hodín pri 170 lm a až 55 hodín pri minime 45 lm.

Image
Model M2C4 s 5 plynule nastaviteľnými svetelnými výstupmi (max. 900 lm);

Intenzita svietivosti sa reguluje prostredníctvom mechanického kruhového prepínača na hlavici svietidla v plynulých krokoch. K dispozícii je aj mód taktického stroboskopu. Použité Syntax tvrdené ochranné sklíčko reflektoru s antireflexnou vrstvou zabezpečuje aj maximálnu priepustnosť svetla a zároven vynikajúcu odolnosť voči nárazom. Predsadená nerezová korunka na hlavici svietidla je odnímateľná a slúži aj ako ochranný prvok samotného svietidla a užívateľa. Hliníková parabola svietidla je tvarovaná textúrou pomarančovej kôry, ktorá zabezpečuje hladký prechod svetla. Celková dĺžka svietidla je 160 mm a priemer hlavy je 61 mm pri celkovej váhe bez batérií 350 gramov. Príslušenstvo spolu s náhradnými dielmi obsahuje púzdro, náhradné tesnenia, adaptéry na CR123A batérie a lanko na zavesenie.
Tomuto modelu sú podobné ďalšie s označením M2XC4, ktoré je osadené troma Cree XR-E R2 3W ledkami a zvládne 800 lumenov po dobu 1,2 hodiny. A obdobným príbuzným je nové M2SC4 jednoledkové svietidlo s čipom Cree MC-E s upraveným dizajnom svietidla pričom všetky ostatné parametre zostávajú rovnaké ako v predošlom prípade. Tieto svietidla sa dodávajú aj v setoch s farebnými filtrami (červený, zelený a modrý).

Image

Ďalším kandidátom, ktorý stojí za zmienku je najvýkonnejšie svietidlo z taktickej rady EagleTac svietidiel s označením T20C2. Svietidlo je vybavené Cree XR-E R2 3W ledkou a jeho maximum predstavuje neuveriteľných až 300 lumenov počas 1,5 hodiny. Ďalšie intenzity sú v zastúpení 60 lumenov / 13 hodín a 5 lumenov / vyše 180 hodín. A to voľbou prostredníctvom pootáčaním hlavy svietidla. Napájanie je riešené buď dvoma CR123A batériami alebo jednou 18650 batériou. Jedná sa o veľmi výkonné a praktické svietidlo s celkovou dĺžkou 149 mm a priemerom 35 mm (hlava), 25 mm (telo) a s hmotnosťou 120 gramov. Výrobca v tomto prípade ponúka 4 rôzne kombinácie a to dve teploty lediek ako bolo spomenuté, a dve rôzne povrchové úpravy paraboly. Buď hladká alebo pomarančová kôra.

Image
Model T20C2 s 3 svetelnými výstupmi (max. 300 lm);

Tento model je k dispozícii až v dvoch ďalších rozširujúcich balíčkoch, ktoré obsahujú nadštandardné príslušenstvo za veľmi výhodné ceny. Spolu so štandardným príslušenstvom a náhradnými dielmi prvým je RGB balíček s farebnými filtrami a druhý balíček obsahuje farebné filtre, tlakový spínač, náhradný koncový vypínač a lištovú montáž na zbran.

Obdobným, ale o čosi menej výkonným, ale zároven aj menším a ľahším svietidlom je obľúbenéT100C2, ktoré je osadené čipom Cree XP-E Q5 3W. Zvládne 220 lumenov / 2 hod. alebo 55 lumenov / 14 hod. a to buď za pomoci dvoch CR123A alebo jednej 18650 batérie. Dĺžka 142 mm s priemerom 31 mm (hlava), 25 mm (telo). Hmotnosť he 112 gramov.

Image
Model T100C2 s 2 svetelnými výstupmi (max. 220 lm);

Výrobca taktiež ponúka ďalšie rozširujúce balíky príslušenstva o púzdro, taktický spínač, lanko, tlakový spínač, náhradný spínač a montáž na zbran.
O čosi výkonnejším svietidlom z tejto taktickej série svietidiel EagleTac je T10LC2 s 295 lumenmi. Osadené Cree XR-E Q5 3W ledkou a zvládne osvetľovať pri svojom maxime 1,2 hodiny a pri 60 lumenoch / 10 hodín. Ovládanie je jednoduché ako v predošlom prípade a napájanie je tiež rovnaké. S hmotnosťou 105 gramov rozmermi 131 mm dĺžky a 33 mm priemeru hlavy a 23 mm tela je svietidlo ešte menšie, a ako každé svietidlo z taktickej rady je konštruované pre najnáročnejšie podmienky. V rade taktických svietidiel sú zastúpené ešte ďašie dva modely, o ktorých sa bližšie informácie dozviete na uvedených stránkach.

Image
Model T10LC2 s 2 svetelnými výstupmi (max. 295 lm);

Posledná rada spoločnosti EagleTac je rada osobných svietidiel pre bežné použitie, pričom svietidlá si aj napriek svojej jednoduchosti zachovávajú robustnosť a výkonnosť predošlých modelov. Jedná sa o veľmi nenáročné, zároven výkonné a ekonomicky dostupné svietidlá pre každodenné použitie, či už vnútri alebo vonku pri rôznych aktivitách. Z rady mnohých zástupcov stojí za zmienku novinka P20C2 so svetelným výkonom až 300 lumenov / 1,5 hod s inštalovanou Cree XR-E R2 3W ledkou. Ďalšie úrovne sú 60 lum. / 13 hodín a 5 lum. / viac ako 180 hodín. Zmena intenzity sa taktiež riadi pootočením hlavy svietidla.

Image
Model P20C2 s 3 svetelnými výstupmi (max. 300 lm);

Napájanie je riešené dvoma CR123A batériami. Hmotnosť je 79 gramov bez batérií a rozmery sú 130 mm dĺžka a 26 mm priemer. Súčasťou balenia je oceľová korunka, difúzor, náhradné tesnenia, púzdro, klip. A pre tento model taktiež existuje rozšírená verzia príslušenstva o farebné filtre (RGB kit).
Podobným zaujímavým nováčikom je aj následujúce svietidlo s označením P20A2 s obdobnými charakteristikami až na finančne nenáročné napájanie dvoma AA batériami. Výkonovo dosahuje parametre max. 230 lum. / 1,5 hod, 60 lum. / 8 hod., 15 lum. / 55 hod.

Image
Model P20A2 s 3 svetelnými výstupmi (max. 230 lm);

Jeho dĺžka je 162 mm a v priemere má 26 mm pri celkovej hmotnosti bez batérií 91 gramov.
Príslušenstvo je v rovnakej podobe ako v predošlom modeli.

Do kategórie osobných svietidiel EagleTac patria aj ďalšie zaujímavé svietidlá so svetelným tokom od 130 lumenov a napájaním buď AA alebo CR123A batériami.

Podrobné informácie o jednotlivých modeloch nájdete na našich stránkach http://www.dynascreen.sk/eagletac_1.html.
Batérie a nabíjačky k dispozícii na http://www.dynascreen.sk/baterie.html.

 

FoxFury – všestranné profesionálne využitie

FoxFury sa venuje vývoju a výrobe špeciálnych svietidiel, určených hlavne pre hasičov, ozbrojené zložky, špeciálne forenzné jednotky na detekciu stôp, odhaľovanie narkotík a falzifikátov. Svoje uplatnenie nájdu aj pri potápaní, poľovačke a iných náročných aktivitách. Väčšina svietidiel je vodotesná do hĺbky 6 metrov, prípadne jedného metera. Svietidlá rady "Fire" odolávajú vysokým teplotám až do 260°C po dobu 30 minút.

Image

Všeobecný popis svietidiel FoxFury:
- výkonové vysokocitlivé LED so životnosťou až 50.000 hodín

- svetelný tok od 2 lumenov do 11.000 lumenov
- rôzne úrovne intenzity a signalizácie, stroboskop, SOS
- dostupné vlnové dĺžky svetla: 
           390 a 400 nm - ultrafialová
           460 a 470 nm - modrá
           490 a 500 nm - tyrkysová
           525 a 532 nm - zelená
           780 a 850 nm - infračervená
- príslušenstvo: forenzný kufor, okuliare, svietidlo na zbran, atď.

Bližsie informacie na stránkach: http://www.dynascreen.sk/foxfury.html

Svietidlá FoxFory sú vyrábané vo viacerých variantách a prevedeniach v závislosti od konkrétnej vyžadovanej aplikácie. V zásade možno svietidlá rozdelit do dvoch základných kategórií, a to ručné svietidlá a čelové svietidlá. Každá z týchto skupín obsahuje niekoľko podskupín, ktoré sú triedené podľa výkonnosti, odolnosti a funkcií svietidiel. Niektoré svietidlá sú ako už bolo spomenuté vo všeobecnom popise, vo viacerých variantoch emitovanej vlnovej dĺžky pre ľahšiu detekciu rôznych ináč ťažko postrehnuteľných detailov a rozdielov, ktoré v spolupráci s patričnými farebnými okuliarmi sú ešte výraznejšie pre ich lepšiu identifikáciu. Napríklad hľadanie stôp po zápalných látkach ako sú olej, benzín a terpentýn. A pokiaľ je za potreby viacero vlnových dĺžok svetla, v takýchto prípadoch može byť užitočný model MF Forensic All-In-One, ktorý disponuje viacerými vlnovými dĺžkami: 470 nm (modrá) - obhliadka miesta činu, hľadanie odtlačkov prstov a obuvi, hľadanie stôp (vlasov, vlákien atd...), stopy projektilov strelných zbraní, kvapky krvi, 495 nm (tyrkysová) - skúmanie odtlačkov prstov spolu s fluorescenčnými farbami, práškami a oranžovými okuliarmi, 525 nm (zelená) - skúmanie odtlačkov prstov spolu s fluorescenčnými farbami, práškami a oranžovými okuliarmi, 850 nm (infračervená) - určené k infračerveným kamerám pre forenzné aplikácie a ako posledné biele svetlo. Bližsie info o využití jednotlivých modelov je možné poskytnúť na vyžiadanie.

Image
Model MF Forensic All-In-One s 5 vlnovými dĺžkami (max. 125 lm);

Kažká z vlnvých dĺžok je zabezpečená dvoma ledkami a biele svetlo jednou ledkou. Svietidlo je odolné voči vysokým teplotám do 260 °C po dobu 30 minút, odolné voči vode do hĺbky 6 metrov a nárazuvzdorné. Napájané je 15 x CR123A batériami, s ktorými vydrží svietiť až 40 hodín. Rozmery svietidla sú následovné: celková dĺžka 282 mm, priemer hlavy 99 mm, priemer tela 48 mm. Pri týchto parametroch má svietidlo hmotnosť 1700 gramov. Vyrobené je zo zliatiny hliníka 6061T-6 s ochrannými tlmičmi nárazov a polykarbonátovým ochranným štítom. V sérii MF svietidiel je viacero variánt tohto svietidla v závislosti od použitých lediek ako už bolo spomínané pre jednotlivé vlnové dĺžky. Podobnou sériou svietidiel je aj séria HammerHead, z ktorej ako príklad možno uviesť model HammerHead Tac Strobe, ktoré použitím dvoch Cree XR-E lediek osahuje svetelného výkonu až 320 lumenov napájaním pomocou troch CR123A batérií.

Image
Model HammerHead Tac Strobe s 3 svetelnými výstupmi (max. 320 lm);

Svetelný lúč je zaostrený na 8° s dosvitom až 150 metrov. Jednotlivé módy predstavujú 20%, 100% svetelného výkonu a stroboskop. Svietidlo je vodotesné, ohnovzdorné a nárazuvzdorné s anti-rolovacím dizajnom, ideálne pre krátke, stredné a väčšie pozorovacie vzdialenosti. Jeho dĺžka je 168 mm s rozmermi hlavy 55 mm x 38 mm a priemerom tela 28 mm. Hmotnosť je 245 gramov a vyrobené je z rovnakého materiálu ako uvedený model MF série.
Medzi mnohými zaujímavými a užitočnými produktami figuruje aj čelové svietidlo zo série PRO. Ako príklad použitia pre bežné aplikácie môže slúžiť čelovka PRO III BIKE Handlebar Light, ktoré sa dá upevniť priamo na bicykel ako hlavné svietidlo so svetelným výkonom až 520 lumenov. Toto výkonné svietidlo na cyklistickú prilbu alebo riadítka (potrebná úprava), poskytuje dokonalé priame aj periférne osvetlenie. Disponuje šiestimi módmi intenzity svetla.

Image
Model HammerHead Tac Strobe s 3 svetelnými výstupmi (max. 320 lm);

Zorné pole je vytvárané 30° s priamym dosvitom 150 metrov a periférnym dosvitom 18 metrov. Svietidlo na tieto účely využíva 4 výkonové biele Cree XR-E ledky. Sklon svietidla je nastaviteľný o 90°. Odoláva vode do 6 metrov a možným nárazom. Svietidlo je možné napájať troma alebo šiestimi CR123 batériami, pričom výdrž 6 batérií pri maximálnej svietivosti je 1,5 hodiny a pri minimálnej svietivosti 4 hodiny. Vyrobené je zo zliatiny hliníka 6061T-6. S celkovou hmotnosťou 535 gramov a rozmermi 132 mm x 38 mm x 46 mm predstavuje najvýkonnejšie svietidlo pre takúto aplikáciu.
Celkové portfólio FoxFury produktov je obsiahle a pokrýva ako už bolo spomenuté veľkú škálu aplikácií. Bližsie informácie ako aj prehľad všetkých produktov a ich vhodnosť použitia nájdete na stránkach http://www.dynascreen.sk/foxfury_1.html.

Image

Batérie a nabíjačky k dispozícii na http://www.dynascreen.sk/baterie.html.

www.dynascreen.sk/