Presnosť je výsadou BUSHNELL FUSION 1600 ARC

Image

Je to proste tak. Sami viete veľmi dobre kedy potrebujete presne zamerať vzdialenosť. Človek samozrejme rokmi získava v odhade skúsenosti, ale merať od buka do buka dnes už nie je v móde. Technika pokročila natoľko že dnes nie je problém pomocou laserového merača vzdialenosti odmerať presnú vzdialenosť. Presnú na meter. Pomocou merania uhlov medzi vyslaným a  odrazeným, ľudskému oku neviditeľným, laserovým lúčom dokáže prístroj vďaka vstavanej elektronike určiť presnú vzdialenosť. Čím dlhšie meriate – to znamená čím viackrát sa odrazí vyslaný lúč od prekážky, tým je presnosť merania vyššia. Laserové merače, ktoré sú dnes dostupné na trhu merajú s presnosťou +/- jeden meter.

Ale čo poviete na to keby ste mali laserový merač vzdialenosti priamo vo vašom ďalekohľade. Podľa mna by to bola bomba. Dva prístroje v jednom, pričom ide o profesionálny laserový merač vzdialenosti a špičkový priamy binokulárny ďalekohľad 10x42. Bushnell Fusion 1600 ARC toto ponúka.

V ďalekohľade Bushnell Fusion 1600 ARC je osadený najmodernejší laserový merač komerčne dostupný v portfóliu značky Bushnell. Preto sme si dovolili v úvode upraviť známe porekadlo. Bushnell Fusion 1600 ARC dokáže merať na reflexných plochách /to sú steny, skaly, kopce, lesné porasty/ do vzdialenosti 1465 metrov. Pri meraní zvierat a pohybujúcich sa objektov si poradí s meraním do vzdialenosti 455 metrov. Vždy s presnosťou +/-1 jeden meter. Pri pohľade do ďalekohľadu sa vám v zornom poli zobrazuje mieridlo a priamo hodnota vzdialenosti v metroch, alebo yardoch. Jednoduchým stlačením tlačidla odmeriate vzdialenosť. Keď sa pohybujete po krajine a držíte zatlačené tlačidlo prístroj neustále premeriava vzdialenosť a určuje hodnotu aktuálnu pre daný objekt v mieridle. Laserový merač je napájaný jednou 3V CR123 batériou, ktorá vydrží obsluhovať meranie v prístroji pri normálnom zaobchádzaní aj vyše roka. Laserový merač dokáže merať aj uhlové vzdialenosti a prepočítavať ich na horizontálne v rozsahu +/-90°.

Optické vlastnosti ďalekohľadu s 10 násobným zväčšením a 42 mm priemerom objektívu ho predurčujú na použitie aj v zlých svetelných podmienkach. BAK-4 hranoly s fázovými vrstvami PC-3 a XTR technológiou patentovanou spoločnosťou Bushnell zabezpečujú vysokokvalitné spracovanie aj toho najslabšieho svetla. Vrstvy Rainguard, ktorými sú opatrené vonkajšie vrstvy šošoviek vám zabezpečia za každého počasia dokonalý pohľad. Nemôže sa vám stať že sa vám šošovky zarosia, zahmlia, alebo zostanú mokré. Rainguard zabezpečuje kondenzáciu vody na povrchu optiky do kvapôčok ktoré stekajú k okraju šošoviek. Kompaktné prevedenie, pohodlné držanie, ergonomický dizajn a funkčná konštrukcia zabezpečia to, že tento prístroj nikdy nebudete chcieť pustiť z ruky.

Nie je to ďalekohľad, nie je to laserový merač vzdialenosť.... Je to Bushnell Fusion 1600 ARC.

Image