Nachádzate sa na stránkach, ktoré môžu obsahovať informácie určené iba odbornej verejnosti v oblasti zbraní, streliva a vojenského materiálu.

Walther P 99

Image 

Walther P 99, ďalší fenomén tejto doby medzi zbraňami a vážny konkurent P 2000. Futuristický dizajn, na ktorý som si už zvykol, dáva tejto zbrani neobyčajnú pútavosť a rešpekt. Ako môžete z obrázkov vidieť, zbraň je naozaj pútavá. Nebudem rozpisovať jednotlivé časti, ale miesto toho prikladám peknú fotodokumentáciu. Mal som možnosť vyskúšať aj streľbu s touto pištoľou a môžem potvrdiť, že moje očakávania sa do bodky naplnili. Pri streľbe som takmer nepociťoval žiaden spätný ráz a ani ďalšie nedostatky, ktoré by zabraňovali presnej streľbe. Vcelku hodnotím túto pištoľ ako veľmi kvalitnú a presnú. Ak chcete dať za zbraň cca 30 000 Sk, tak vám ju vrelo odporúčam.

TECHNICKÉ PARAMETRE:

Kapacita
16+1
Kaliber
9 mm PARA
Dĺžka
180 mm
Šírka
32 mm
Výška
140 mm
Dĺžka hlavne
98 mm
Hmotnosť
740 g

Image

Zbraň je zložená z jednoduchých ľahko do seba zapadajúcich častí, vďaka ktorím zvládne rýchle zloženie aj menej skúsený strelec. Opracovanie častí je vynikajúce, hladké.

Image

Čo ma zaujalo je výborné riešenie výstražníka, vpravo zbraň v režime DA (Double Action). Vynikajúco sú riešené aj mieridlá, kde biely obrys je čitateľný aj za šera.

Image

Spúšť a lúčik okolo spúšte je dizajnovo navrhnutý aj pre obojručnú streľbu. Výborné riešenie prepínania QA/DA.

Image

No a na záver ešte dva detailné zábery na záver.

Image

- prestavenie zbrane od čitateľa -