Nachádzate sa na stránkach, ktoré môžu obsahovať informácie určené iba odbornej verejnosti v oblasti zbraní, streliva a vojenského materiálu.

Ruger Super Redhawk .480 DA

 

Image 

 

Nový Ruger . 480 je vyrobený z antikorovej ocele v šedom odtieni a je k dispozícii v dvoch modeloch a to s 7 1/2 " hlavňou a s 9 1/2" hlavňou. Super Redhawk bol uvedený na trh už v roku 1986 v kalibri .44 Magnum. Neskoršie v kalibri .454 Casull a .480 Redhawk. Rozdiely medzi verziami sú v malej odchýlke pri váhe. Jediná taká výraznejšia zmena okrem ocele je, že .454 Casull a .480 Redhawk majú čiernu vrstevnatú pažbičku namiesto hnedo-farebného dreva Goncalo Alves. Osobitnou kapitolou (kto ste už držali Ruger v rukách) sú mieridlá. Muška je oproti ostatným revolverom oveľa mohutnejšia a asi dvakrát väčšia, čo pri takomto kalibri určite nie je na škodu. Cieľnik je nastavitelný. Zbraň je naozaj jemne a dokonale opracovaná, nikde nenájdete drsné miesto, dokonca ani na valci nie, čo  pri niektorých revolveroch býva problémom. Tento dvojčinný revolver je dlhý 15" a len 58 uncí ťažký. Hlaveň je 6 drážková, pri stúpaní 1:18 RH . Predáva sa v šedom odtieni za $745.

 

Image Image

Presnosť streľby je úžasná, strieľalo sa so strelivom Hornady 325gr.XTP-MAG. Strieľalo sa na vzdialenosť 50, 100, 150 yardov. Priemerná úsťová rýchlosť bola 1374 fps a odchýlky v priemere 30 rán na terč, na každú vzdialenosť boli: na 50 yardov 2.38", na 100 yardov 3.63" a na 150 yardov 5.13" .
O tom že tento revolver možno používať aj na lovecké účely (napr. v USA) netreba pri 9 1/2 hlavni snáď ani dokazovať.

Valec sa otvára širokým oblúkom a je šesťranový. Konštrukcia umožňuje ľahkú montáž prídavnej techniky pre športovú streľbu alebo na poľovné účely.

Image Image

Na jednom ranči jeden poľovník strelil na 167 yardov kojota s dialkomerom Buschnell za behu a po obhliadnutí zistili, že výstrel dosahoval veľkosť tenisovej loptičky. Iný poľovník zase zastrelil na 50 yardov 170 libier vážiaceho diviaka. Sami môžete usúdiť, že presnosť tejto zbrane je obdivuhodná a zasluhuje si pri takom silnom kalibre úctu. Spokojnosť s touto zbraňou dáva aj jej primeraná cena $745. V blízom čase Vám predstavíme aj strelivo Hornady do tohoto kanóna.

Image