Nachádzate sa na stránkach, ktoré môžu obsahovať informácie určené iba odbornej verejnosti v oblasti zbraní, streliva a vojenského materiálu.

Majstrovstvá Slovenska v streleckej a taktickej všestrannosti družstiev 2012

V sobotu 21. júla 2012 na strelnici Športovo-streleckého klubu Magnum v Rimavskej Sobote sa konali Majstrovstvá Slovenska v streleckej a taktickej všestrannosti družstiev 2012. Táto strelecká súťaž pod názvom Shooting Extrem (strelecký extrém) bola organizovaná samotným ŠSK Magnum Rimavská Sobota. Na preteku si zmerali sily dvojčlenné družstvá v rôznych streleckých situáciách ako za denného svetla, tak za tmy v noci. Situácie boli pripravené  tak, aby preverili strelecké a všeobecné zručnosti pretekárov a tiež schopnosť tímovej komunikácie a koordinácie činnosti pri riešení zložitých záťažových situácií. Jednotlivé situácie súťažiaci museli zdolať bezpečne a s maximálnym sústredením sa na bezchybné riešenie, nakoľko  za omyly boli udeľované vysoké časové tresty. Situácie taktiež vyžadovali zručnosť v používaní viacero druhov zbraní, tak krátkych ako dlhých, ale pretekárov neminul ani hod  nožom a granátom do určeného cieľa.

Súťažilo sa len v jednej kategórii bez rozdielu. Preteku sa zúčastnili pretekári z celého Slovenska a z Maďarska, tak z civilného sektoru ako i  príslušníci polície, armády zaradení na rôznych útvaroch. Na preteku boli aj zástupkyne nežnejšieho pohlavia, ktoré súťažili v miešaných družstvách a nedali sa zahanbiť. Cez prestávku medzi dennou a nočnou časťou preteku prebehla prezentácia zbraní a streliva zástupcami firmy WAR s.r.o  Bratislava. Pred vyhlásením výsledkov, ktoré boli v neskorých nočných hodinách bol vylosovanému pretekárovi odovzdaný kompenzátor na dlhú zbraň, ktorý darovala firma WAR s.r.o.

Majstrami Slovenska v streleckej a taktickej všestrannosti družstiev 2012 sa stala dvojica Zdeno Dolňan a Ján Varecha. Druhé miesto obsadili Roman Slávik, Miroslav Bendík a na treťom mieste skončili Ľubomír Pančík a Jozef Belko. Za bezpečný priebeh patrí vďaka všetkým pretekárom a činovníkom súťaže. 

Fotogaléria:

 

 autor: Peter Vígh (člen výboru ŠSK Magnum RS)